Her Gün Bir Sorumluluğum Var

Pazartesi

Oyuncak Günü

Yaş gruplarımıza uygun, eğitici aynı zamanda da eğlenceli oyuncaklarımızı okulumuza getirip, serbest oyun zamanımızda arkadaşlarımızla paylaşımlarda bulup,günün sonunda tekrar evlerimize götüreceğiz.

Eşofman Takımı Günüm

Salı

Kitap Günü

Çocuğumuzun yaş grubuna uygun içerikte bulunan kitaplarını okula getirerek diğer arkadaşlarıyla paylaşımını sağlıyoruz.Çocuğumuzun adını üzerine yazdığımız kitabımızı Salı günü okulumuza getiriyoruz, gelen tüm kitapların incelenebilmesi için kitabımızı Cuma gününe kadar sınıf kitaplığımızda bulunduruyor, günün sonunda evlerimize götürüyoruz.Böylece çocuklarımızda kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz.

Çarşamba

İnteraktif Video - Meyve Günü

Mevsim şartlarına uygun yaş ve kuru meyveleri okula getirip arkadaşlarımızla paylaşıp, meyve salatası yapıyoruz. Böylece çocuklarımıza meyve yeme alışkanlığı edindiriyoruz.

Her Çarşamba günü öğretmenimin hazırladığı farklı konuları ele alan interaktif video/belgesel izleyerek öğrendiğimiz konuları pekiştiriyoruz.

Eşofman Takımı Günüm

Perşembe

Göster / Anlat Günü

Çocuğumuz kendi seçmiş olduğu herhangi bir eşyayı içi görünmeyen bir torbaya koyarak okula getirir. Arkadaşları torbaya dokunarak içinde ne olduğunu tahmin etmeye çalışırlar. Daha sonra çocuğumuz kendi fikir ve ifadeleri ile getirdiği eşyayı arkadaşlarına tanıtmaya çalışır. 

Cuma

Sorumluluk Günü

Çocuğumuz tüm hafta boyunca okulda yaptığı çalışmalardan birkaç örnekle eve gelecek. Öğrendiklerini pekiştirmek için öğretmenimizin verdiği pekiştirme çalışmalarını ailemizin de desteği ile hafta sonu tamamlayıp Pazartesi günü dosyamın içerisinde öğretmenine teslim edecek.

 

Yazılım: Soner Kayahan